1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Згідно зданими Центру громадського здоров’я МОЗ України, кожна третя ВІЛ-позитивна людина досі або не знає свій ВІЛ-статус, або залишається поза межами медичного нагляду і, відповідно, не отримує лікування (АРВ-терапію). За оціночними даними, на початок 2020 року в Україні проживає 251 168 людей в ВІЛ.

Основним шляхом передачі ВІЛ залишається статевий — 71% гетеросексуальний контакт, 3% гомосексуальний (серед вперше зареєстрованих у 2019 році). За оцінкою, у 2019 році, ВІЛ інфікувалися 13 тисяч людей, з яких близько 64% припадає на чоловіче населення. Найбільший темп приросту зареєстрований у Кіровоградській та Херсонській областях.

Як вберегти себе від інфікування?

Вчасне діагностування ВІЛ-статусу та початок лікування — гарантує довге повноцінне життя. Тестування на ВІЛ в Україні є безкоштовним. Швидкий тест на ВІЛ можна пройти у свого сімейного лікаря. Також, швидке тестування пропонують і регіональні відділення БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», яка є однією з провідних організацій, які працюють в напрямку профілактики поширених захворювань в Україні.