Довідка про епідемічну ситуацію, щодо захворюваності на коронавірус в Сумській області та в цілому по Конотопському району

Станом на 16.03.2020р. епідемічна ситуація в світі по захворюваності на коронавірус залишається загрозливою. Вже зареєстровано захворівших більше 120 тис, із них більше 4,5 тис закінчились смертю.

В той же час 55,2% (більше 65 тис. ) одужали. Крім Китаю, найбільше захворівших на корона вірусну пневмонію зареєстровано в Південній Кореї, Ірані, Італії тощо.

У Франції захворіло – до 2 тис. осіб, Іспанії – більше 1500 , Молдові – 3 випадки, Росії – 7 випадків, Литві та Україні – по 1 випадку.

В Україні зареєстрований 1 підтверджений випадок захворювання на COVID – 19 – захворів мешканець Чернівецької області, що повернувся із туристичної поїздки в Італію (через Румунію).

В той же час виявлено 43 особи з підозрою на захворювання. В ході обстеження 41 зразок отримав негативний результат та 1 зразок перебуває на стадії дослідження.

Проводяться певні заходи щодо локалізації та недопущення поширення коронавірусу в Чернівецькій області.

Також з метою недопущення завезення коронавірусу та раннього виявлення хворих проводиться термометрія у громадян на кордонах та пунктах пропуску України.

На даний час випадків коронавірусної інфекції серед мешканців Сумської області та Конотопського району не зареєстровано.

З метою попередження занесення і поширення на території України видано наказ МОЗ України №185 від 24.01.2020року « Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, виявленим у м. Ухань (провінція Хубей)».

Даним наказом затверджено склад оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території України корона вірусної інфекції. Також затверджені рекомендації щодо дій при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку COVID – 19.

Управлінням охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації та ДУ «Сумський обласний лабораторний цент МОЗ України » виданий сумісний наказ №70-ОД/9-с від 31.01.20р « Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території області випадків захворювань , спричинених COVID – 19 ».

Згідно наказу визначені госпітальні бази, де будуть надавати медичну допомогу хворим на коронавірус:

– КНП «Сумська обласна інфекційна клінічна лікарня ім.. З.Й. Красовицького (для дорослих м. Сум і області)».

– КНП « Сумська міська дитяча лікарня ім.. Св. Зінаїди » – для дітей м. Суми

– КНП СОР « Сумська обласна дитяча клінічна лікарня » – для дітей області

Також затверджено склад спеціалізованих бригад екстреної медичної допомоги для забезпечення транспортування осіб, які відповідають визначенню випадку COVID – 19 до госпітальної бази.

Видане розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.02.20р № 93-р « Про заходи щодо запобігання занесення і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненою COVID – 19».

Згідно розпорядження утворено оперативний штаб з питань запобігання занесення і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненою COVID – 19».

Також затверджено національний план протиепідемічних заходів ,респіраторної хвороби, спричиненою COVID – 19».

МОЗ розроблені алгоритми дій лікарів закладів охорони здоров’я при зверненні особи, яка відповідає випадку COVID – 19, лікарів-епідеміологів при проведенні протиепідемічних заходів та алгоритми дій, щодо лабораторного обстеження осіб у вірусологічних лабораторіях та рекомендації для населення при наявності гострого вірусного захворювання та перебування у КНР та інших країнах неблагополучних на захворювання.

Розроблені МОЗом пам’ятки-листівки «Як себе захистити від вірусних інфекцій» для проведення роз’яснювальної робити для населення .

Для Конотопського міськрайонного відділу ДУ « СОЛЦМОЗ України» згідно розпорядження ДУ «СОЛЦМОЗУ» виділено 8 комплектів захисного одягу для роботи в вогнищах.

Працівниками Конотопського міськрайонного відділу ДУ « СОЛЦМОЗ України» проводиться певна санітарно-освітня робота щодо профілактики COVID – 19: лекції , бесіди, підготовлена стаття в газету, надані інформації для розміщення на сайтах міської ради та райдержадміністрації, надіслані керівникам закладів освіти, медичним установам пам’ятки-листівки «Як себе захистити від вірусних інфекцій»

Т.в.о. завідувача Конотопським

міськрайонним відділом

ДУ « СОЛЦМОЗ України» В.С. Грузинська