Після капітального ремонту і реконструкції розпочав роботу фельдшерський пункт в с.Кузьки

У понеділок, 8 липня, в селі Кузьки відбулася подія, важлива для кожного жителя – цього дня тут після капітального ремонту відкрили фельдшерський пункт, що відповідає усім сучасним вимогам. Це дасть можливість значно покращити надання медичної допомоги та проведення профілактичних заходів для сільських жителів, яких на обслуговуванні перебуває 473 особи, з них 414 дорослих та 59 дітей.

Життя – найдорожче, що є у людини, а здоров’я – запорука успішного життя, і при хворобі ми завжди звертаємось до людей в білих халатах, результат роботи яких часто залежить не лише від професіоналізму, а й від матеріально-технічних умов. Це розуміє керівництво району і завдяки ініціативі Конотопської райдержадміністрації, районної ради, за підтримки народного депутата України Андрія Леонідовича Деркача жителі села Кузьки отримуватимуть якісну медичну допомогу в основному капітально відремонтованому приміщенні фельдшерського пункту. Ця подія стала важливим кроком у розвитку первинної медико-санітарної ланки на селі.

Привітати жителів села Кузьки з відкриттям оновленого фельдшерського пункту прибули народний депутат України А.Л.Деркач, голова райдержадміністрації М.М.Горбенко, депутат районної ради О.П.Луговий, заступник голови РДА Т.М.Шерудило, головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» А.В.Маняк, голова Кузьківської сільської ради І.В.Новіков.

Звертаючись до присутніх, Андрій Деркач зазначив, що в районі збережено всі 54 фельдшерські і фельдшерсько-акушерські пункти завдяки зусиллям влади вони ремонтуються, укомплектовуються сучасною технікою, а люди у селі мають можливість стримувати якісні медичні послуги, і побажав усім міцного здоров’я.

Микола Горбенко розповів, що потреба проведення капітального ремонту ФП в с.Кузьки виникла ще в минулому році, а провести ремонт вдалося в цьому, коли вирішили питання фінансування. За сприяння А.Л.Деркача з державного бюджету на капітальний ремонт фельдшерського пункту в с.Кузьки було виділено 400 тис. грн., ще близько 500 тис. грн. виділили з районного бюджету. Тепер жителі цього села матимуть змогу долучитись до отримання якісних медичних послуг на сучасному рівні.

Головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги А.В.Маняк вів мову про те, що капітальний ремонт і реконструкція фельдшерського пункту в с.Кузьки є результатом плідної роботи всіх гілок влади і громади, медицини. Фельдшерський пункт доведено до всіх санітарних вимог, що сьогодні ставлення до медичних закладів первинної ланки – зроблено мережі водопостачання і водовідведення, відремонтовано всі приміщення, виконано ремонт даху, облаштовано вхід, замінено двері і вікна тощо. Але цей медичний заклад для повноцінної роботи потребує постійного забезпечення засобами первинної експресдіагностики, що впроваджується на районному рівні і дає можливість сільським жителям отримувати послуги з первинної діагностики на місцях.

Щирі слова подяки були сказані від імені всієї громади Кузьківським сільським головою І.В.Новіковим, який подякував за турботу народному депутату А.Л.Деркачу, керівникам району, депутатам районної ради, будівельникам, працівникам центру первинної медико-санітарної допомоги та всім, причетним до цієї доброї справи.

Відкриття фельдшерського пункту проходило під музичний супровід народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Калинонька» Кузьківського будинку культури, що створювало особливий святковий настрій.

Оглянувши приміщення фельдшерського пункту після реконструкції, Андрій Деркач відвідав Кузьківський будинок культури, ознайомився з роботою художніх колективів та оглянув приміщення, що потребує ремонту, і вислухав звернення громади щодо надання допомоги на капітальний ремонт цього клубного закладу.

Також народний депутат спілкувався з жителями села, які зверталися до нього з різних питань – виплат дітям війни, нарахування субсидій, лікування, перерахунку пенсій тощо, надавав роз’яснення та консультації.