Про проведення обстеження на SARS CoV-2

Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги „Коронавірусна хвороба“» (COVID-19), а саме ІФА-тестування може проводитися:

  • пацієнтам із симптомами COVID-19;
  • пацієнтам з пневмонією;
  • контактним особам;
  • особам, що потребують планової госпіталізації та/або операції.

Якщо ІФА-тестування виявить у людини антитіла, вона повинна буде здати зразок для ПЛР діагностики.

Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла в минулому і наданий час вона не несе загрозу для оточуючих.

Пройти обстеження методом ІФА-тестування вище визначені категорії осіб мають змогу на базі лабораторії КНП КМР «Конотопська центральна районна лікарня ім. ак. М.Давидова», обов’язково за направленням сімейного лікаря безкоштовно, на що рішенням чергової сесії Конотопської районної ради виділені кошти з районного бюджету Конотопського району

По самозверненню, якщо особа виїзжає за кордон, на відпочинок, санаторно-курортне лікування дане обстеження буде платним. Обстеження методом ІФА-тестування можливо пройти на базі лабораторії КНП КМР «Конотопська центральна районна лікарня ім. ак. М.Давидова» та у приватних лабораторіях.

З 20 липня 2020 року у ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проводяться обстеження населення на вірус SARS CoV-2 за зверненням громадян методом ПЛР. Обстеження проводяться на платній основі для:

  • осіб, які перетнули кордон (прибули з держави або є громадянами держави із значним поширенням COVID-19) та бажають припинити самоізоляцію, обсервацію;
  • осіб, що потребують обстеження на SARS CoV-2 у зв’язку з виїздом за кордон;
  • інших осіб за їх бажанням.

Ціна послуги: 997,78 грн. з ПДВ ( у випадку забору матеріалу в ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» ) або 954,83 грн. з ПДВ (у випадку забору матеріалу у лікувально-профілактичному закладі району).