Стан виконання місцевих цільових програм у Конотопському районі по галузі «Охорона здоров’я»

З метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування населення у сільській місцевості у Конотопському районі по галузі «Охорона здоров’я» діють місцеві цільові програми затвердженні рішеннями Конотопської районної ради, а саме:

Районна цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2017-2019 роках, що передбачає придбання туберкуліну та проведення туберкулінодіагностики для раннього виявлення туберкульозної інфекції серед дитячого населення. На вказані цілі на 2019 рік затверджено видатки у сумі 150,0 тис. грн. (придбання туберкуліну планується у липні 2019 року).

Районна програма розвитку паліативної допомоги на 2018-2020 роки, що передбачає забезпечення адекватного знеболення паліативних хворих, формування системи ефективної паліативної допомоги відповідно до потреб населення та міжнародних стандартів. На вказані цілі на 2019 рік затверджено видатки у сумі 23,4 тис.грн., з них за І квартал 2019 року використано коштів у сумі 4,9 тис. грн.

Районна програма «Навчання лікарів-інтернів та забезпечення лікарськими кадрами медичних закладів первинної ланки Конотопського району на 2018-2020 роки», що передбачає забезпечення проходження інтернатури лікаря-інтерна за спеціальністю «загальна практика-сімейна медицина» на базі Великосамбірської сільської лікарської амбулаторії Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради. На вказані цілі на 2019 рік затверджено видатки у сумі 81,9 тис.грн., з них за І квартал 2019 року використано коштів у сумі 22,6 тис. грн.

Районна програма «Розвитку та підтримки Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради на 2019 рік», що передбачає виділення коштів на утримання фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів, що не ввійшли до Плану спроможних мереж надання первинної медичної допомоги Сумської області, модернізацію та зміцнення матеріально-технічної бази Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради, оснащення його необхідним медичним обладнанням, проведення реконструкції будівлі, поточних ремонтів, забезпечення пільгових категорій населення лікарськими засобами та безкоштовним зубопротезуванням, забезпечення дітей до двох років з малозабезпечених сімей безкоштовним дитячим харчуванням, на вказані цілі на 2019 рік затверджено видатків у сумі 8508,9 тис. грн., у тому числі кошти Конотопського районного бюджету у сумі 1994,3 тис. грн., кошти Дубов’язівського селищного бюджету у сумі 1514,8 тис. грн., кошти сільських бюджетів Конотопського району у сумі 3218,1 тис. грн., кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між місцевими бюджетами у сумі 867,0 тис. грн., кошти дотації з державного бюджету місцевим бюджетам (на оплату енергоносіїв) у сумі 914,7 тис.грн., з них за І квартал 2019 року використано коштів у сумі 1765,1 тис. грн., у тому числі кошти Конотопського районного бюджету у сумі 615,3 тис. грн., кошти Дубов’язівського селищного бюджету у сумі 372,9 тис. грн., кошти сільських бюджетів Конотопського району у сумі 473,7 тис. грн., кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між місцевими бюджетами у сумі 202,1 тис. грн., кошти дотації з державного бюджету місцевим бюджетам (на оплату енергоносіїв) у сумі 101,1 тис.грн.