«Укрзалізниця» оголосила умови перевезення пасажирів під час карантину

У пасажирських вагонах будуть заповненими не більше 50% місць і не продаватимуть кондитерські вироби та напої.

Провідники будуть прибирати щогодини під час рейсу.

З 1 червня «Укрзалізниця» відновлює рух 42 поїздів по Україні, з яких 10 – Інтерсіті+, та 32 – далекого сполучення. З огляду на рекомендації Міністерства охорони здоров’я компанія розробила правила перевезення під час карантину.

Як повідомила прес-служба «Укрзалізниці» 28 травня, у пасажирських вагонах будуть заповненими лише 50% місць, тобто в одному купе буде не більше двох людей. Для перевезень поки що використовуватимуть лише вагони з сидячими місцями (Інтерсіті+), купе та СВ.

Пасажирів пускатимуть у поїзд виключно в захисних масках чи респіраторах. Температуру їм будуть міряти при перевірці квитків у поїздах Інтерсіті та при посадці до вагона в нічних поїздах. У вагонах розмістили рекомендаційні наліпки щодо правил особистої гігієни в умовах карантину. Загалом пасажирам рекомендують якнайменше пересуватися по вагонах.

Тимчасово у поїздах не продаватимуть напої та кондитерські вироби, а окріп за потреби наливатимуть у власний посуд пасажирів.

Поїзди проходитимуть посилену дезінфекційну обробку перед та після рейсу. Крім того, збільшили й обробку постільної білизни під час прання. Провідники будуть прибирати щогодини під час рейсу: мити санвузли, підлогу в салоні вагона, протирати поручні, дверні ручки, кнопки тощо. У кожному вагоні встановлено санітайзер, яким зможуть користуватися пасажири. Увесь екіпаж забезпечили масками та рукавичками, він проходить додаткові інструктажі та медогляд.

Також «Укрзалізниця» збільшила періодичність прибирання та дезінфекції приміщень на залізничних вокзалах, де перебувають пасажири. Біля залізничних кас нанесли розмітку для дотримання соціальної дистанції. Диктори вокзалів по гучномовцю нагадуватимуть правила перебування в приміщеннях вокзалів, а при вході на вокзали залізничники мірятимуть температуру усім, хто захоче зайти у приміщення.

30 травня головний санітарний лікар Віктор Ляшко підписав відповідну постанову з умовами залізничних пасажирських перевезень під час карантину. У ній зазначено, зокрема, що у регіонах, де послаблено карантин, можна перевозити людей за кількістю місць для сидіння. При цьому в областях, де потяг проїжджає транзитом, але карантин не послаблено, посадка пасажирів заборонена. Якщо ж перевезення здійснюють у регіон, де карантин не послаблено, – максимальна кількість пасажирів має бути удвічі меншою.

На вокзалах може перебувати максимум одна людина на 10 кв. м, у черзі люди повинні дотримуватися дистанції мінімум 1,5 м. У потягах заборонено продаж будь-якої їжі та напоїв, крім бутильованої води.