Засідання Конотопської районної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ

24 квітня у залі засідань Конотопської райдержадміністрації за участю заступника голови райдержадміністрації Тетяни Шерудило та заступника голови районної ради Ірини Клігунової відбулось чергове розширене засідання Конотопської районної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ при райдержадміністрації, яке провела голова ради Тетяна Шерудило.

Окрім членів ради у її роботі взяли участь завідувачі лікувально-профілактичних закладів КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради, сімейні лікарі.

Голова ради, заступник голови Конотопської районної державної адміністрації Т.Шерудило акцентувала увагу на роботі лікарів, молодших медичних працівників з медичною освітою первинної ланки щодо покращення профілактичної роботи щодо захворювання на туберкульоз та ВІЛ/СНІД, а також активізувати профілактичну роботу серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району, співпраці серед медичних та педагогічних працівників району.

Заступник голови Конотопської районної ради Ірина Клігунова проінформувала щодо підтримки органами влади роботи, яка направлена на профілактику захворюваності серед мешканців Конотопського району на туберкульоз та ВІЛ/СНІД . Покращення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів району, а також фінансового забезпечення лабораторно-діагностичним обладнанням медичних закладів первинної ланки.

Звернувшись до присутніх, заступник голови ради, головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради А.Маняк зазначив, що робота Координаційної ради спрямована на узгодження діяльності місцевих органів виконавчої влади, медичних закладів, селищної, сільських рад для ефективної реалізації заходів з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу і наголосив, що дане питання є надзвичайно актуальним й потребує багатовекторного підходу. Шляхи розв’язання даної проблеми полягають у проведенні спільних профілактичних заходів медичними установами, підприємствами, сільськогосподарськими формуваннями та іншими службами, які опікуються даними питаннями.

У ході свого виступу Анатолій Володимирович повідомив присутнім, що на території Конотопського району серед населення за І квартал 2019 року зареєстровано 6 випадків вперше виявленого туберкульозу, в тому числі туберкульоз легень -5. При профілактичних оглядах виявлено 5 хворих, що складає 83,3% . Первинна захворюваність на туберкульоз органів дихання складає 20,1 на 100 тис. населення.

Ірина Володимирівна Пастушенко , лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» КНП КМР «Конотопська центральна районна лікарня ім.. ак. М.Давидова», повідомила, що у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей. Україна є регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ.

Станом на 01.04.2019 року в Конотопському районі кількість ВІЛ-інфікованих осіб становить 30 осіб, заражених СНІДом – 5 осіб. ВІЛ-інфікованих вагітних жінок та дітей народжених від ВІЛ-інфікованих матерів на обліку не знаходиться.

Ірина Володимирівна ще раз нагадала, що у жителів району є єдиний спосіб дізнатися про свій ВІЛ-статус – пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію. Тест на ВІЛ займає всього 15 хвилин, але це допоможе своєчасно дізнатися про свій статус і, можливо, зберегти своє життя за рахунок вчасного лікування.

В обговоренні взяли участь члени координаційної ради, які надали конкретні пропозиції для внесення у рішення засідання. Зокрема:
узгодження діяльності медичних закладів району, підприємств, сільськогосподарських формувань, відділу освіти, загальноосвітніх закладів району, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у проведенні спільних профілактичних заходів;

проведення в загальноосвітніх та дошкільних закладах району виховних годин, батьківських зборів, бесід та інших заходів, спрямованих на формування здорового способу життя, особистої гігієни, профілактики туберкульозу, ВІЛ-інфекцію/СНІДу, здійснювати роз’яснювальну роботу щодо обов’язкового проходження профілактичних оглядів батьків та близького оточення дітей до 1 вересня щороку;

проходження працівниками підприємств попереднього (при прийнятті на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів відповідно до ст. 14 Закону України «Про працю», ст. 169 Кодексу законів про працю України, Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246;

активізувати проведення систематичної інформаційно-просвітницької роботи із залученням ЗМІ серед населення району, розповсюдження соціальної реклами.

Тож у підсумку засідання Координаційної ради було прийнято протокольне рішення ради про продовження здійснення заходів щодо боротьби з даними захворюваннями.